Skip to main content

Usługi leasingowe

Oferta Banku obejmuje finansowanie w formie leasingu środków trwałych, zarówno ruchomości jak i nieruchomości. Z myślą o Klientach, działających w różnych branżach i korzystających z usług Banku, opracowano wiele specjalistycznych rozwiązań, umożliwiających finansowanie potrzeb inwestycyjnych. Dzięki temu Bank zapewnia możliwość sfinansowania wszelkich potrzeb w zakresie finansowania inwestycji dla swoich klientów, niezależnie od tego czy będzie to prosty zakup środka trwałego czy długotrwały, wieloetapowy proces inwestycyjny.

Rynek leasingu ma ponad dwudziestoletnią historię w Polsce. Jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków usług finansowych w Polsce w ostatnich 10 latach. Leasing to główne, obok kredytu, źródło finansowania inwestycji pracujących w gospodarce. Taka sytuacja wynika z korzyści, które oferuje leasing:

Korzyści podatkowe: Opłata wstępna i raty leasingowe mogą stanowić w całości koszt uzyskania przychodu – korzyści podatkowe niedostępne w przypadku finansowania zakupu środka trwałego poprzez finansowanie kredytowe w efekcie przyśpieszenia amortyzacji podatkowej inwestycji.

Brak finansowania VAT: Leasingodawca (Finansujący) przejmuje na siebie finansowanie podatku VAT od zakupu przedmiotu. Podstawą kalkulacji rat leasingowych jest wartość netto przedmiotu leasingu.

Elastyczne struktury opłat: Możliwość dopasowania opłat leasingowych do założeń projektu inwestycyjnego poprzez ukształtowanie wysokości płatności rat leasingowych, opłaty wstępnej oraz wartości końcowej.

Tańsze usługi dodatkowe: Możliwość skorzystania z licznych rabatów oraz preferencyjnych stawek ubezpieczenia wynegocjowanych przez Leasingodawcę (Finansującego).

Brak obciążenia bilansu: Dla firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw typowa dla rynku transakcja leasingowa nie obciąża bilansu firmy - korzystający nie wykazuje zobowiązań leasingowych w bilansie.

Mniej formalności: Szybki i wygodny proces podpisywania umowy i przekazania przedmiotu leasingu. Leasingodawca (Finansujący) wyręcza Klienta w kontaktach z urzędem komunikacji, dostawcą oraz ubezpieczycielem.

Oferta produktowa obejmuje finansowanie:

RUCHOMOŚCI nowych i używanych, w tym:

* maszyny, urządzenia, linie technologiczne,
* samochody osobowe,
* samochody ciężarowe i dostawcze,
* ciągniki siodłowe, naczepy, przyczepy,
* autobusy, pojazdy, sprzęt specjalistyczny,
* wyposażenie biurowe, sprzęt komputerowy,
* urządzenia medyczne.

Podstawowe parametry umowy leasingu:
* wartość inwestycji – od 50 tys. zł netto,
* okres leasingu od 2 do 8 lat,
* opłata wstępna od 0%

NIERUCHOMOŚCI, w tym:

* obiekty biurowe,
* hotele,
* magazyny i centra logistyczne.

Podstawowe parametry umowy leasingu:

* wartość inwestycji – od 1 mln. zł netto,
* okres leasingu do 10 lat,
* opłata wstępna od 10%

Oferujemy również LEASING ZWROTNY, czyli:

1) zakup przez spółkę leasingową majątku od Klienta
2) zawarcie umowy leasingu z Klientem
3) wypłata gotówki Klientowi

Obsługa transakcji leasingowych odbywa się poprzez Spółkę BPS Leasing S.A. należącą do Grupy BPS i świadczącą kompleksowe usługi leasingu we współpracy z Bankami Spółdzielczymi wchodzącymi w skład Grupy.

  • Ostatnio zmienione .